Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

AFP PHOTO / WOJTEK RADWANSKI

Smoleńska lekcja

Marek Pyza

Długo jeszcze każde niecodzienne zdarzenie lotnicze będziemy konfrontować z naszą wiedzą (i niewiedzą) o katastrofie w Smoleńsku. Zwłaszcza gdy skojarzenia podsuwać będzie sam prezydent

Kto by się spodziewał, że wieczorne serwisy informacyjne we Wszystkich Świętych będą tak radosne. Rutynowe materiały o kweście na Powązkach, bilans policyjnej akcji „Znicz” czy wspomnienia o zmarłych w ostatnim roku zeszły na dalszy plan. Wszyscy mówili o nowym bohaterze masowej wyobraźni – kapitanie Tadeuszu Wronie, który boeinga 767 bez podwozia miękko posadził na pasie warszawskiego lotniska.

Wyczyn pilota docenił sam prezydent Bronisław Komorowski. Był jedynym politykiem pojawiającym się tego wieczoru w telewizjach. Zwołał dziennikarzy na dziedziniec Belwederu, by w świątecznym dniu i mniej świątecznym stroju (w kurtce, bez krawata) poinformować, że państwo znów zdało egzamin.

– Chciałem zwrócić uwagę na to, że to nic „się” nie udało, że to zadziałał system – skuteczny system – mówił prezydent. – Zadziałały w pełni procedury i świetnie zadziałali i sprawdzili się ludzie. Im wszystkim z całego serca w imieniu całej Polski dziękuję. Możemy być pewni, że te zdjęcia z lądowania awaryjnego boeinga na lotnisku, z tej ewakuacji tak sprawnie przeprowadzonej, z akcji przygotowania pasa lądowania obiegną cały świat. One będą świadczyły dobrze o Polsce, dobrze o polskim przewoźniku, dobrze o polskich pilotach, będą świadczyły, że w sytuacjach awaryjnych państwo polskie sprawdza się i radzi sobie dobrze.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO