Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

JOANNA TRZEPIECINSKA FOT. JAKUB OSTALOWSKI/FOTORZEPA

Himalaje polskiej piosenki

Z Joanną Trzepiecińską, aktorką, która wydaje płytę „Żarcik a` propos” rozmawiała Jolanta Gajda-Zadworna

Z czego się pani ostatnio serdecznie uśmiała?

Hm... Przeczytałam gdzieś, że serdeczny śmiech wywołuje tę samą reakcję w naszym organizmie co zjedzenie gorzkiej czekolady. Chyba zbyt dużo tej czekolady ostatnio jadam, bo żadne większe „ha, ha, ha” nie przydarzyło mi się już dawno.

Komu zamierza pani zrobić „Żarcik a`  propos”?

Wszystkim, którzy zechcą po moją płytę – właśnie „Żarcik a` propos” – sięgnąć. Znajdą na niej utwory mistrzów wyrafinowanego humoru – Przybory, Czubaszek. Znajdą śmiech „pełną gębą” i ten przez łzy też.Jest pani kolejną aktorką, która postanawia śpiewać. A skąd słabość do repertuaru Kabaretu Starszych Panów?

Twórczość tych autorów to Himalaje polskiej piosenki. Gdyby nie pomoc wspaniałych muzyków, z jakimi przyszło mi tworzyć płytę, pewnie nie odważyłabym się na wybór piosenek o tak wysokim stopniu trudności. Dzięki nim jednak bezpieczniej się w tej podróży czuję, bo momentami unoszę się na skrzydłach ich talentu.

Czy widzowie spotkają się jeszcze z Alutką z „Rodziny zastępczej”? A może z jakąś inną filmową postacią w pani wykonaniu?

Telewidzów zapraszam do oderwania się na chwilę od telewizorów i wybrania się do teatru. Gram obecnie na kilku warszawskich scenach, w bardzo różnorodnym repertuarze – od bulwarowej komedii, po „Dowód” w teatrze Polonia. Właśnie rozpoczęłam próby w moim macierzystym teatrze Studio. A w niedzielę grałam tam swój recital. To a` propos płyty – była to jej premiera.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej