Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Dookoła kierownicy

Robert Przybylski

Inspekcja Transportu Drogowego, która jest operatorem systemu fotoradarowego w Polsce, podaje, że dzięki fotoradarom liczba wypadków w pierwszych dziesięciu miesiącach zmalała o 8 proc., a liczba ofiar o 14 proc. w stosunku do takiego samego okresu ub.r. ITD zapowiada, że w najbliższym roku system fotoradarów wzbogaci się o 300 urządzeń stacjonarnych, na 24 odcinkach dróg zostanie wprowadzony pomiar średniej prędkości, pojawi się 15 rejestratorów przejazdu skrzyżowania na czerwonym świetle oraz wideorejestratory na samochodach.

Po dziewięciu miesiącach 2011 r. Porsche raportuje stratę462 mln euro. Operacje dały zysk ponad 3,4 mld euro, ale należące do Porsche SE akcje Porsche Zwischenholding zostały przecenione i przyniosły 3,7 mld euro straty. Przecena akcji wynika z rezygnacji połączenia Porsche i Volkswagena w tym roku. Porsche musiał wykupić akcje i ostrzega, że spółka prawdopodobnie zakończy cały rok na minusie.

Polska spółka EVC Group podbija rynek aut elektrycznych. W nowych samochodach zastępuje silniki spalinowe elektrycznymi. Dzięki nowatorskiej, własnej technologii oferuje lżejsze napędy od konkurencji. W ofercie są m.in. różne modele Kii oraz Forda Mondeo. Już dostarczyła 60 samochodów objętych gwarancją fabryczną. Spółka w przyszłym roku planuje zbudować tysiąc elektrycznych aut, w kolejnym roku dwa–trzy razy więcej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej