Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Najbardziej brakowało im normalności

„Romans stulecia” oparty na listach i autobiografii Elizabeth Taylor pokazuje jej burzliwy związek z Richardem Burtonem

Związek Taylor i Burtona stał się niemal legendą XX w. Hollywoodzka para wielokrotnie schodziła się i rozstawała, dwa razy stając na ślubnym kobiercu. Gdy się poznali, ona miała już za sobą trzy małżeństwa i kilka głośnych romansów, on zaś – żonę i dwie małe córeczki, które bardzo kochał. Ona była gwiazdą, on dopiero zaczynał być sławny. Rozkwitł jako aktor przy niej.

Autorzy książki przytaczają treść telegramu, jaki Laurence Olivier, guru Burtona, wysłał do niego na początku głośnego romansu: „Zdecyduj się: chcesz być wielkim aktorem czy obiektem plotek gospodyń domowych?” Odpowiedział: „Jednym i drugim”.

Zakochali się w sobie na planie „Kleopatry”, pobrali rok później – w 1964 r. Wystąpili razem w 11 filmach, dla obojga ten czas był najlepszym okresem zawodowym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej