Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Fot. Kuba Kaminski/Fotorzepa

Plusy i minusy Zbyszka

Piotr Zaremba

Jedni z niechęcią, inni z nadzieją pytają, czy mu się uda. Tak zwany Zizou rozgrywa swój życiowy mecz

Jak państwo sądzą, którzy europosłowie ostatnio wyjątkowo chętnie rozmawiają ze sobą, a czasem nawet biesiadują w zakamarkach brukselsko-strasburskiego parlamentu? Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski, twórcy najnowszego rozłamu w PiS, oraz weteran poprzedniego pęknięcia Michał Kamiński.

W takich kontaktach ponad podziałami nie ma w teorii niczego dziwnego. Tyle że  jeszcze niedawno Ziobrę i Kamińskiego dzieliła wręcz plemienna wrogość. Kapryśny „Miś” oskarżał byłego ministra sprawiedliwości, że to on kontroluje PiS zza pleców prezesa, i że omotawszy uprzednio Kaczyńskiego, pognębił swoich wrogów, wypychając ich z partii.

A Ziobro potrafił  nawet rozesłać e-maile z insynuacjami dotyczącymi domniemanych związków Kamińskiego z ukraińskimi politykami.

Dlaczego teraz panowie, niesłynący ze szczególnie dobrodusznych charakterów,   tak łatwo wybaczyli sobie wzajemne urazy? Kamiński chwali publicznie ewolucję Ziobry, a jego kolega z PJN  Marek Migalski snuje nawet w Salonie 24 wizję prawicy, gdzie będzie miejsce i dla ziobrystów, i dla PJN-owców. Ziobro rewanżuje się zapewnieniami, że nie należy być zanadto pamiętliwym.

Programowo, jeśli można tu w ogóle mówić o jakimś programie, nie mają ze sobą  nic wspólnego. Kamiński niedawno przygotowywał Joannę Kluzik-Rostkowską do pierwszego występu przed konwencją PO. Ziobro mówił o Platformie jak o diable wcielonym. Łączy ich jedno: są ambitnymi 40-latkami nieumiejącymi dojść do ładu z twardą ręką Jarosława Kaczyńskiego. Ludzkie to, acz ich perypetie zaczynają przypominać operę mydlaną.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy