Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z Barackiem Obamą?

Paweł Burdzy

Dług rządu federalnego USA przekroczył w zeszłym tygodniu barierę 15 bln (15 tys. mld) dol. Oficjalne bezrobocie nie chce spaść poniżej 9 proc., a rzeczywiste wynosi nawet kilkanaście procent. Gospodarka Ameryki uparcie nie chce przyspieszyć. W świetle takich wiadomości szanse Baracka Obamy na drugą kadencję nie wyglądają najlepiej. Do tego na początku przyszłego roku Sąd Najwyższy zbada zgodność z konstytucją ustawy o powszechnych ubezpieczeniach zdrowotnych – głównego osiągnięcia pierwszej kadencji.

Ale wbrew pozorom sytuacja prezydenta Obamy wcale nie jest beznadziejna. Po pierwsze – zgodnie z przewidywaniami – listopadowe chłody wygasiły zapał Oburzonych okupujących okolice Wall Street i inne miasta w Ameryce. A wraz z nim szanse na start jakiegoś konkurenta Obamy ze strony skrajnej lewicy, co zmniejszyłoby jego szanse na reelekcję.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO