Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Mielizny zatuszowane

Wojciech Lada

Jane’s Addiction wraca z nowym krążkiem  „The Great Escape Artist”. Jest to powrót z klasą, choć na kolana nie rzuca

Jane’s Addiction trudno tak naprawdę nazwać zespołem. Rozpadali się i wznawiali działalność ze cztery razy, a na 26 lat działalności mniej więcej połowę zajęło grupie nieistnienie – nie ma raczej wątpliwości, że muzycy nie mogą już na siebie patrzeć. Ale najwyraźniej nie muszą – „The Great Escape Artist” to całkiem niezła płyta.

Grupie Perry’ego Farrella udaje się z powodzeniem realizować to, z czym duży problem ma większość rockowych gigantów lat 90. z Red Hot Chili Peppers na czele – starzeć się z klasą. Na ich nowej płycie nie ma za grosz tej wariackiej energii, dzikiej witalności, jaką rozbrzmiewały choćby „Nothing’s Shocking” czy „Ritual de lo Habitual”. Wszystko jest tu stateczne, dobrze ułożone i zapięte na ostatni guzik – bez szaleństw i fajerwerków eksperymentalnej pasji. A jednak zupełnie to nie razi. Monumentalny „Underground” z potężnym riffem Dave’a Navarro czy w przewrotnie psychodeliczny sposób przebojowe „Curiosity Kills” to kawałek dobrego rockowego grania – akurat na miarę klasy tych znakomitych muzyków.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?