Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z łódzką przestrogą?

Michał Karnowski

Ryszard C. od kilku dni jest Ryszardem Cabą. Sąd zdecydował o ujawnieniu twarzy i nazwiska sprawcy mordu w łódzkiej siedzibie PiS. Zabójca śp. Marka Rosiaka i sprawca ranienia nożem drugiego pracownika biura Prawa i Sprawiedliwości w październiku ub.r. nie będzie jednak gwiazdą mediów. Sąd wyłączył jawność procesu.

Niezależnie jednak od wyroku warto postawić pytanie o wnioski z tragedii. Była ona, nie ulega to w mojej ocenie wątpliwości, wynikiem rozpędzonego do granic możliwości medialnych obozu liberalno-lewicowego przemysłu pogardy. Skutkiem odbierania politycznym konkurentom elementarnych cech ludzkich, czynienia z nich bydła, które można jak bydło traktować. No bo skoro tak mówią autorytety? PiS ostatnio słabszy, więc przemysł ten zajął się inną ofiarą – chrześcijanami. Może to jeszcze nie ten poziom, ale zmierza w tym samym kierunku.  Mamy szyderstwa, mamy obelgi, mamy budowanie nienawiści do księży i biskupów, odwoływanie się do zazdrości majątkowej, cech fizycznych itp.  Co musi się jeszcze stać, by przyszło opamiętanie?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy