Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z Polską w Unii?

Tomasz Ozdowy

Choć debata o przyszłości Unii Europejskiej przybiera coraz bardziej kuriozalny kształt, naprawdę jednak nie wiadomo, czy jeszcze możemy się śmiać, czy już mamy się bać. Dlaczego bać? Bo euroentuzjaści nie mają już żadnych wątpliwości i skrupułów. Wspierani przez europaputczyków stają się coraz groźniejsi. Mówią otwarcie: projekt Europa wymaga wyrzeczeń i samoograniczenia. Według nich Nowy Kontynent  ma być jak ciasto sprawnie ugniatane w brukselskich piekarniach i wypiekane  w niemieckich piecach.

Ale zanim to ciasto trafi na nasz stół, zanim nastanie czas prawdziwej szczęśliwości, wszyscy dostaniemy rachunek za kryzys. Polska także. Nie będzie on krótki. Musimy rezygnować z chrześcijańskich korzeni, suwerenności, historycznej tożsamości, wolnego rynku, niezależnego budżetu, własnego pieniądza, wolnych mediów, własnych banków, emerytalnego bezpieczeństwa, sprawnej armii, odpowiedzialności za dzieci, a nawet gazu łupkowego. Co w zamian?  Niemiecki Ordnung i hegemonia brukselskiej eurobiurokracji. Przepraszam, to ja dziękuję za taką Europę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy