Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Podążając ku jednorazowości

Igor Zalewski

Nie tak dawno antyglobaliści protestowali przeciwko kupowaniu. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach nie da się nie kupować

Hallgrímur Helgason, islandzki pisarz o genialnym imieniu i nazwisku, twierdzi, że antyglobaliści są wrogami najfajniejszych rzeczy na świecie: globalnego ocieplenia, pornografii i mięsa. Dołączenie do tej listy zakupów pokazuje, że szlachetni idealiści sprytnie dorabiają ideologię do swej niechęci do dezodorantu i szamponu.

Sęk jednak w tym, że współczesny konsument kupuje nie tylko dlatego, że reklamy wybełtały mu dokumentnie mózg. Po prostu musi. Bo przeciętny czas cieszenia się ukochanym przedmiotem jest dziś znacznie krótszy niż w dawnych, ciemnych czasach.

Już nie chcę porównywać rzymskich i bizantyjskich mozaik z moją łazienkową terakotą. W każdym razie willa Hadriana ma się całkiem nieźle po prawie 2 tys. lat, a płytki nad moją wanną właśnie zaczęły odpadać po dziesięciu latach, co może tłumaczyć, dlaczego niewolnictwo nie przeszkadzało najszlachetniejszym umysłom starożytności. Goście wtedy porządnie wykonywali swoją robotę.

A gdzie teraz takich znaleźć?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy