Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Plock. Rafineria PKN Orlen S.A. Fot. Marian Zubrzycki/Fotorzepa

Śledztwo w zarządzie Orlenu

Wzeszłym tygodniu zarzuty korupcyjne usłyszeli członek zarządu PKN Orlen ds. petrochemii Marek S. i biznesmen z okolic Płocka, który miał wręczyć mu łapówkę. Warszawska prokuratura apelacyjna skieruje do sądu wnioski o ich aresztowanie.

– Zarzuty dotyczą korupcji w sektorze gospodarczym. W przypadku członka zarządu chodzi o spowodowanie znacznych skutków majątkowych, a w przypadku biznesmena o wręczenie korzyści majątkowej znacznej wartości – powiedział wiceszef prokuratury apelacyjnej Waldemar Tyl. Nie chciał ujawniać szczegółowych informacji, przyznał jedynie, że chodzi o szkodę rzędu milionów złotych.

Tyl poinformował również, że w tej sprawie przesłuchanych zostało ponad 20 świadków, w tym prezes PKN Orlen. Prokuratura nie wyklucza też rozszerzenia stawianych zarzutów.

W zeszłą środę Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała cztery osoby – obok Marka S. oraz przedsiębiorcy z okolic Płocka także dwóch dyrektorów PKN Orlen podległych S. Ci ostatni usłyszeli zarzuty nadużycia zaufania w spółce. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni – zastosowano wobec nich poręczenie majątkowe i zakaz puszczania kraju.

—jsat,  jen

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?