Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

29.07.2011 WARSZAWA SIEDZIBA PIS. FOT KRZYSZTOF SKLODOWSKI / FOTORZEPA

Telewizje wybiórczych nieprawd

Tomasz Rakowski

Czwarta władza? Gdzie tam. Dziś media to władza numer jeden

Media. Czwarta władza. Strażnik kontrolujący władzę ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Strażnik zapewniający społeczeństwu dostęp do rzetelnych informacji, urzeczywistniający jawność życia publicznego. Strażnik demokracji i praworządności. To dzięki niemu na światło dzienne powinny wychodzić przypadki patologii na szczeblach władzy. To on ma sprawiać, że ci, którzy decydują o naszej wspólnej przyszłości, nie odważą się na niegodziwość. To on jest obdarzony zaufaniem milionów. Brzmi pięknie.

Do czasu, gdy strażnik nie zdecyduje się na to, aby realizować swój własny interes. W wyborach możemy oddać swój głos na posła, przedłużyć kadencję prezydenta lub odesłać z kwitkiem nieudolnego premiera. Mamy wpływ na to, kto stanowi „trzy władze”. Ale kto wybiera media? Czy można je odwołać? Media, które mają wpływy sięgające daleko poza możliwości polityków, ministrów, prezydentów, sędziów i prokuratorów. Nie zdajemy sobie sprawy, że sformułowanie „czwarta władza” skonfrontowane z realnym oddziaływaniem na rząd dusz staje się zupełnie nieadekwatne do rzeczywistości. Dziś media to władza numer jeden.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy