Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej?

Michał Karnowski

Z ładem konstytucyjnym?

Burza po wystąpieniu ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w Berlinie nie cichnie,  na wtorek PiS zwołuje Marsz Niepodległości i Solidarności. Ma to być wielki protest w obronie polskiej suwerenności, którą szef dyplomacji złożył, na razie retorycznie, w ofierze Niemcom w zamian za wyciąganie z długów Grecji, Włoch i Hiszpanii. Dziwny to faktycznie interes. Zapewne także w oczach samego ministra, bo nie miał czasu, by przedstawić go oficjalnie w Polsce. Ani prezydentowi Komorowskiemu, ani parlamentowi, ani nawet komisji spraw zagranicznych.

Był już we wszystkich telewizjach, był czczony przez Janinę Paradowską, ale oficjalnym organom państwa niczego nie raczył wyjaśnić. Wszelkie zaś apele opozycji o rozmowę są albo wyszydzane, albo dobijane pytaniem, co ona ma do powiedzenia. W ten sposób nastąpiło na naszych oczach sprywatyzowanie polskiej polityki zagranicznej, a ład konstytucyjny, w którym kierunki działań są wykuwane przez współpracę odpowiednich organów, został znacznie osłabiony.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE