Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej?

Tomasz Ozdowy

Z wiarygodnością?

Czym się różni wiarygodność w Polsce od wiarygodności w Europie? W Polsce można obiecać prawie wszystko, a potem przez cztery lata nie robić prawie nic, a nawet robić coś zupełnie sprzecznego z tym, co się obiecało. I co? I nic.

Jak się okazuje, to najlepszy sposób, by zostać drugi raz premierem. Pięknie by było, gdyby mogło to trwać. Kiedy jednak fala kryzysu zbliża się do polskich granic, trzeba działać. I to działać tak, by zdobyć wiarygodność europejską, a ta kosztuje już bardzo dużo. Nie Donalda Tuska oczywiście, ale obywateli. To oni ucierpią na podwyższaniu podatków i kosztów pracy, odbieraniu ulg, wydłużaniu wieku emerytalnego.Gdyby rząd kilka lat temu zabrał się do reformowania finansów państwa, może teraz wyrzeczenia nie musiałyby być tak wielkie. Dziś premier zaklina rzeczywistość hasłem „Więcej Europy”, choć przychylność Berlina czy Paryża wymaga dramatycznych poświęceń. Czy naprawdę ktoś uwierzy, że „flirt” Donalda Tuska z Angelą Merkel zapewni Polsce bezpieczeństwo?

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?