Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej?

Paweł Wilkowicz

Z Euro 2012?

Po losowaniu jesteśmy w euforii, bo reprezentacja trafiła do łatwej grupy z Grecją, Rosją i Czechami. Ale co dobre dla polskich piłkarzy, nie musi być dobre dla Polski jako gospodarza turnieju. Zwłaszcza dla tych, którzy liczyli na najazd tysięcy kibiców z Niemiec, Holandii, Anglii, ze Szwecji, z Danii, na kolorowe armie, które zostawiają gotówkę wszędzie tam, gdzie się pojawią. A tym razem większość miałaby naprawdę blisko – na dobrą frekwencję można byłoby więc liczyć. Ale wszystkie te drużyny trafiły do grup na Ukrainie. Hotelarze z Wrocławia muszą być zachwyceni, że zamiast nich przyjadą na trzy mecze Czesi i po końcowym gwizdku wrócą do siebie.W UEFA rwą włosy z głowy, bo wszystko poszło nie tak: Niemcy muszą na Ukrainę, Rosjanie muszą do Polski (wizy! – na Ukrainie tego problemu Rosjanie by nie mieli). Najbardziej ekscytujące mecze będą na najmniejszych stadionach: grupa B z Niemcami, Holandią, Portugalią i Danią musi się pomieścić m.in. na 30-tysięczniku we Lwowie. Anglicy zagrają z Francuzami w Doniecku, gdzie stadion jest duży, ale miejsc hotelowych niewiele.

Z logistycznego punktu widzenia losowanie może się okazać bombą podłożoną pod turniej. Do tej pory skupialiśmy się na tym, które drogi będą gotowe. A teraz kluczowe stają się lotniska i ich przepustowość. To będą mistrzostwa czarterów i walki o uniknięcie powtórki z mundialu w RPA, gdy przed półfinałem prywatne samoloty zatkały lotnisko w Durbanie i stadion na meczu Hiszpania – Niemcy świecił pustkami. Przy tych wyzwaniach wyjście z grupy z Rosją, Czechami i Grecją to pestka.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy