Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

PALAC PREZYDENCKI. FOT. JERZY DUDEK/FOTORZEPA

Premier bez piłki

Piotr Zaremba

Tusk podobno prawie nie rozgrywa meczów. Ale czy to oznacza, że naprawdę sprosta wyzwaniom?

Debata o relacjach Polska – Europa przykryła wszystko inne. Nikt tego nie zaplanował z premedytacją, ale Donald Tusk ma chwilę spokoju. Na razie nikt go nie pogania, pytania o szczegółowe plany padają rzadko.

Media, i tak nie nazbyt dociekliwe, gdy chodzi o patrzenie temu rządowi na ręce, kierują swoją uwagę gdzie indziej. Wychwytywane są co najwyżej drobne fragmenciki, na przykład gospodarskie wizyty nowego ministra infrastruktury Sławomira Nowaka na placach budów, które publiczności już zdążyły skojarzyć się z gierkowskim rytuałem. Ulubioną opowieścią dziennikarzy TVN stała się podobno autentyczna historia. – Nad czym tak pracujecie? – zagaduje minister Nowak robotnika naprawiającego drogę. – A bo panie, jakiś minister ma przyjechać – rzuca zagadnięty, przypatrując się ciekawie rozmówcy.

Praca, praca, tylko praca...

Ale na obronę staro-nowej ekipy trzeba przyznać, że nie jest taka jak kiedyś. Doświadczeni politycy opowiadają, że rządowa czołówka naprawdę rozumie powagę sytuacji, a wyczuwany strach przed skutkami kryzysu mobilizuje do aktywności. Wszelkie spotkania z premierem nabrały charakteru sprawnie prowadzonych operatywek. Po przedostatnim posiedzeniu Rady Ministrów członkowie rządu nawet nie zaczekali na tradycyjny catering i rozjechali się do swoich resortów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy