Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

KRZYSZTOF ZIEMIEC PROWADZACY WIADOMOSCI W TVP1. FOT. RAFAL GUZ / FOTORZEPA

Kredyty odbierają młodym wolność

Jacek i Michał Karnowscy

Zostaje pan w telewizji publicznej?

Tak. Kłopoty minęły, mam nadzieję, że nie tylko na chwilę. Mój przykład pokazuje, że warto być wiernym ideałom, opierać się nie na skandalu, ale na poszukiwaniu rzetelności, obiektywizmu. Tego nie da się zabrać i zniszczyć.

Doniesienia prasowe na ten temat były prawdziwe? Według nich miał pan stracić pracę w „Wiadomościach”.

Doniesienia o kłopotach były prawdziwe, ale tezy o mojej zawodowej śmierci w Telewizji Polskiej na szczęście okazały się przedwczesne. Dostałem zapewnienie, że jestem ważną „twarzą” TVP. W dużej mierze zawdzięczam to zarówno kolegom z zespołu „Wiadomości”, jak i wielu innym dziennikarzom, którzy mocno mnie wsparli. Podobnie jak poruszającej, wspaniałej reakcji widzów. Za to serdecznie im dziękuję. Jak wiecie panowie, dziś taka bezinteresowna sympatia to rzadkość.

Wyszedł pan z mediów publicznych wiele lat temu, potem były stacje prywatne, a w końcu powrót w 2009 r. do TVP.

Tak, nawet jadąc na rozstrzygające o mojej przyszłości zawodowej spotkanie z prezesem TVP Juliuszem Braunem, policzyłem sobie, że jestem związany z tą firmą od połowy lat 90. Wtedy jako młodemu chłopakowi powierzono mi program, coś w rodzaju rodzinnego talk-show. Poruszaliśmy tam problemy życiowe – co zrobić, gdy mąż pije, jak mądrze wychowywać dzieci, jak rozwiązywać problemy z nastolatkiem. To swoją drogą niesamowite, że wtedy od razu dostałem taki program. Dziś byłoby to chyba niemożliwe.

Wtedy też skończyło się nie najlepiej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE