Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Agora

Michnik bierze Polskę

Piotr Zychowicz

Na stronie Polska.pl znajdowały się setki XV-wiecznych polskich dokumentów. Po przejęciu jej przez Agorę unikalne historyczne materiały zniknęły. Zastąpiono je reklamami portalu „Gazety Wyborczej”

Domeny Polska.pl i Poland.pl należą do najbardziej prestiżowych w naszym kraju. Strony znajdujące się pod tymi adresami powinny promować Polskę i jej historię, dostarczać informacji turystom, dziennikarzom czy chcącym inwestować w Polsce biznesmenom. Winny być internetową wizytówką naszego kraju. Już teraz – mimo dość skromnej formuły i oprawy graficznej –  odwiedzają je tysiące osób, a podczas Euro 2012 zainteresowanie zapewne znacznie wzrośnie.

Na całym świecie domeny o podobnych adresach uznawane są za strategiczne i zarządzają nimi ministerstwa czy instytucje rządowe. Polska.pl i Poland.pl dotychczas znajdowały się pod kuratelą Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). Na mocy porozumień zawartych przez NASK z rozmaitymi instytucjami na portalach umieszczano m.in. unikalne historyczne materiały archiwalne.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?