Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Tropiciele cieni

„Poszukiwacze”, „łowcy głów”. W iście hollywoodzkim stylu nazywani są policjanci, którzy ścigają najgroźniejszych bandytów

Janina Blikowska, Marek Kozubal

Pod koniec listopada policjanci z Wydziału Pościgowego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 40-letniego Radosława M., który od lat był poszukiwany przez łódzką prokuraturę za udział w grupie przestępczej, napady czy rozprowadzanie narkotyków. W ostatnim czasie nie było o nim żadnych wieści.

– Zaszył się na południu Polski, gdzie kupił duży stary dom do renowacji i sad – opowiada jeden z „poszukiwaczy”. – Zapłacił za wszystko 200 tys. zł.

Radosław M. nie utrzymywał kontaktów z kolegami z półświatka, ale regularnie dzwonił do żony, za każdym razem z innych numerów telefonów. W ten sposób chciał zmylić trop.  

– Po głosie nie mogliśmy go rozpoznać, bo wcześniej nie mieliśmy z nim kontaktu – mówi oficer z Wydziału Pościgowego CBŚ. Policjanci, którzy śledzili żonę Radosława M., ustalili, że często jeździ z dziećmi na południe Polski i spotyka się z pośrednikami handlującymi posiadłościami wiejskimi.

– Interesowała się ziemią tylko w jednym rejonie. Zaczęliśmy się jej baczniej przyglądać.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy