Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Królestwo eurosceptyków

Marek Magierowski

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba przeciwników Unii, choć wydawało się, że już bardziej urosnąć nie może

Tuż przed wybuchem II wojny światowej rodzice Margaret Roberts przygarnęli 17-letnią austriacką Żydówkę o imieniu Edith. W swoich wspomnieniach Margaret pisała: „Ojciec Edith, bankowiec, napisał do mojego z pytaniem, czy przyjęlibyśmy jego córkę, gdyż doskonale sobie zdawał sprawę, do czego to wszystko zmierza. Nie mieliśmy ani czasu, ani pieniędzy, aby samodzielnie wziąć na siebie taki obowiązek. Pomogli jednak ojcu rotarianie z Grantham. Edith przyjechała i mieszkała u każdej z naszych rodzin przez jakiś czas. (...) Opowiadała nam o życiu Żydów pod panowaniem antysemickiego reżimu”.

Po wojnie Margaret skończyła studia chemiczne, a w 1951 r. poślubiła niejakiego Denisa Thatchera, bogatego biznesmena i miłośnika krykieta. Ponad ćwierć wieku później stanęła na czele rządu Jej Królewskiej Mości, zyskała przydomek Iron Lady i została ikoną brytyjskich eurosceptyków.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO