Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Pochwała procedury

Rafał A. Ziemkiewicz

W Europie nie ma wiary w demokrację. W Stanach Zjednoczonych jest. I to czyni wielką różnicę

Istnieją, generalnie, tylko dwa pomysły na zorganizowanie życia społecznego. Istotę pierwszego najprościej ujął towarzysz Stalin w sławnym powiedzeniu: „Kadry decydują o wszystkim”. Istoty drugiego nikt w słowa nie ujął, przynajmniej ja takich słów nie znam, ale można by go zdefiniować stwierdzeniem analogicznym: „O wszystkim decyduje procedura”.

Pierwszy sposób myślenia nieodparcie króluje w umysłach Azjatów i Europejczyków, może w nieco mniejszym stopniu tych z zachodu kontynentu.

 

Cała nasza polityka sprowadzona jest do personaliów. Popatrzmy na nowy rząd Tuska – wszak został skonstruowany wyłącznie według kryteriów równoważenia wpływów pomiędzy ludźmi Czarka, Grzesia, Rysia i kogo tam jeszcze. Ale popatrzmy też na opozycję. Przecież cały polityczny plan Jarosława Kaczyńskiego w gruncie rzeczy sprowadza się do postulatu, by zamiast ludzi „układu” mianować ludzi właściwych. Że ci właściwi okazują się potem Kaczmarkami i Kluzicami, to osobna sprawa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe