Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kurorty nie dla zagranicznych turystów?

Anna Herbich

Goście odwiedzający egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym będą musieli przestrzegać surowego islamskiego prawa szariatu. Postuluje o to Bractwo Muzułmańskie, które miesiąc temu w pierwszej turze wygrało wybory parlamentarne. Partia chce, aby turyści mieli zakaz picia alkoholu, rozbierania się na plaży, jedzenia wieprzowiny oraz mieszkania w jednym pokoju bez zaświadczenia o małżeństwie.

– Turyści nie potrzebują pić alkoholu w Egipcie. Mają go pod dostatkiem w domu – argumentuje Azza al-Jarf z Bractwa Muzułmańskiego.

Postulaty te godzą jednak w interesy ekonomiczne państwa, które w dużej mierze utrzymuje się z turystyki.

Tymczasowy premier Kamal el-Ganzouri przyznaje, że sytuacja ekonomiczna w kraju jest „gorsza, niż można by to sobie wyobrazić”. Ocenia się, że w wyniku niedawnej rewolucji Egipt już stracił na przemyśle turystycznym około 1,6 mld dol.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej