Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Blask umarłych słów

Wojciech Lada

Im więcej czasu mija od odejścia Grzegorza Ciechowskiego, tym wyraźniej brzmią jego kompozycje

Pod koniec listopada 2001 r. był w dobrej formie. Śmiał się sporo, obracał w żart chyba trochę irytujące go pytania o muzykę do żenującego widowiska, jakim okazał się film „Wiedźmin”, zastanawiał się nad brzmieniem wiolonczeli na przygotowywanej wówczas nowej płycie Republiki… Miesiąc później już nie żył. W chwili śmierci miał zaledwie 44 lata i – jak na warunki polskie – osiągnął wszystko.

Dzięki Republice zdobył opinię jednego z najważniejszych muzyków lat 80., a takie utwory jak „Ciało” czy „Telefony” nieprzerwanie brylowały w rozgłośniach radiowych również w XXI w. Płyty solowe, zwłaszcza „Tak! Tak!”, udowodniły, że jest osobowością nawet poza kontekstem zespołu, a eksperymenty, nowe brzmienia i flirty z world music („OjDADAna”) wyświetliły go jako twórcę mentalnie młodego i otwartego na muzyczne nowinki.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO