Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej... Z taśmami Klicha i dochodzeniem prawdy o Smoleńsku?

Marek Pyza

Odkrywanie prawdy o Smoleńsku to niestety również obnażanie wielopiętrowych manipulacji i całej masy nieprawd, którymi jesteśmy karmieni, zarówno przez Rosjan, jak i polskie władze. Ujawnienie przez „Gazetę Polską” stenogramu rozmowy Edmunda Klicha z Bogdanem Klichem jest jednym z przełomów w tej kwestii.

Taśmy Klicha zawierają cały szereg zdań, które nie mieszczą się w głowie. Były akredytowany mówi o Tatianie Anodinie per „moja szefowa”, nazywa siebie współpracownikiem Aleksieja Morozowa, oponuje przeciw wysyłaniu większej liczby akredytowanych do Moskwy, bo w jego ocenie… pogorszyłoby to pozycję Polski.

Dowiadujemy się też – i to od Bogdana Klicha – że przekazanie Polsce czarnych skrzynek wcale nie jest uwarunkowane jakimiś przepisami prawnymi i postępami w rosyjskim śledztwie. W rzeczywistości – przyznaje były minister obrony – jest to zależne od politycznej woli premiera Putina i wicepremiera Iwanowa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy