Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Działeczka dla Palikota

Wiktor Świetlik

Sukces polskiej kolei i ministra Nowaka. Udało się na czas ogłosić rozkład jazdy i ponoć pociągi nawet z reguły według niego (rozkładu, nie Nowaka) jeżdżą! Żarty żartami, ale jak na dotychczasowe standardy ustanowione przez tę najbardziej europejską ekipę w Europie to rzeczywiście sukces.

Partia Palikota proponuje, by w Polsce częściowo zalegalizować nie tylko marihuanę, ale i kokainę, a nawet heroinę. Mam więc propozycję. Zgoda, ale wcześniej Janusz Palikot i jego przyboczni przez kwartał będą prezentowali zbawienne skutki działania heroiny. Co dzień z rana i wieczora, komisyjnie, żeby nie zaniżać porcji, działeczka, łyżeczka, zapalniczka, rureczka i państwo od Palikota wdychają. Jeśli po tak przeprowadzonym eksperymencie będą w stanie wrócić do swojego projektu albo czegokolwiek innego – legalizujemy. Jeśli nie, to niepotrzebne już właścicielom majątki Palikota i jego wesołej kompanii przekazujemy na pomoc tym, którym heroina zniszczyła życie i ich rodzinom.

Ja się nie biorę za rozliczanie. Zostawiam to Bogu – stwierdził Lech Wałęsa. Miał na myśli rzecz jasna stan wojenny, bo w przypadku braci Kaczyńskich to Bóg okazuje się za krótki i Wałęsa chętnie go wyręcza w rozliczeniach.
O co chodziło w ostatniej demonstracji PiS? Radosław Sikorski, Unia Europejska, ofiary stanu wojennego,
pakt stabilizacyjny, euro, Jaruzelski, budżet, Grecja, Włochy, Związek Radziecki. Trzeba przyznać, że szkolenia medialne, które miały odbyć się w PiS, chyba już odniosły skutek. Szczególnie pod kątem spójności przekazu.

Premier Tusk pochwalił służby graniczne, które „zachowały się sprawnie”, zatrzymując białoruskiego opozycjonistę Alesia Michalewicza (po konsultacji został wypuszczony). Polska, jeśli chodzi o pomoc białoruskim opozycjonistom, w ogóle zachowuje się świetnie, bo innego z nich niedawno wsypaliśmy, ujawniając jego konta bankowe. Sprawniej zachowują się tylko służby białoruskie. One też „jedynie wykonują swoje zadania”.

Po roku wytężonej pracy i aktywności politycznej prezydent ponoć zmartwił się, że premier i minister spraw zagranicznych nie bardzo go zauważają i że nie ma on wpływu na politykę zagraniczną. Fakt faktem, że zabawa mogłaby być naprawdę na całego, gdyby to Bronisław Komorowski wygłaszał przemówienie w Berlinie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez