Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Sąd

Dziennik „Rzeczpospolita” nie musi przepraszać za opublikowanie rysunku satyrycznego Andrzeja Krauzego. Przedstawiono na nim urzędnika udzielającego ślubu dwóm mężczyznom, zaś obok mężczyznę, który mówi do kozy: „Jeszcze tylko ci panowie wezmą ślub i zaraz potem my!”.
Dwie osoby prywatne wspierane przez kilka organizacji – m.in. Kampanię przeciw Homofobii i stowarzyszenie Lambda – uznały, że publikacje te naruszyły ich dobra osobiste.

Sąd wskazał też, że zgodnie z konstytucją każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii, a wolność słowa i prasy jest jedną z podstawowych wartości obywatelskich.

—et

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Wojciech Romański

W smoczym kręgu