Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Anka Kowalska Folklor tamtych lat, Biblioteka Wiezi, Warszawa 2011

Kończyny Kazimierza Świtonia

Krzysztof Masłoń

Na początku marca 1979 r. Anka Kowalska, członkini KOR, udała się do Katowic na proces Kazimierza Świtonia oskarżonego o pobicie i znieważenie funkcjonariuszy MO.

Swoją relację opublikowała w podziemnym „Biuletynie Informacyjnym KOR”, teraz – trzy lata po śmierci autorki – znalazł się on wśród innych jej tekstów w zbiorze „Folklor tamtych lat”.

Zaiste, folklor był to niesłychany. Świtonia oskarżali, oczywiście, milicjanci, którzy – czytamy – „natyrali się potwornie, próbując drobnego, szczupłego Świtonia oderwać w czwórkę od kościelnego ogrodzenia, wlec go przez chodnik i jezdnię do samochodu, wepchnąć go doń i bronić się przed atakującym waligórą jeszcze w samochodzie, który cudem nie rozpadł się podczas jazdy rozbierany sprawnie od wewnątrz na części przez skrzętnego Świtonia, nieustającego także w zadawaniu ciosów kierowcy i pozostałym”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy