Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Piotr Skorzynski Wojna swiatow ? intelektualna historia zimnej wojny, Biblioteka Glaukopisu

W cieniu sierpa i młota

Piotr Semka

Czy ktoś jeszcze pamięta, czym była zimna wojna? Przymiotnik „zimnowojenny” wzorem zachodnich państw zaczyna we współczesnej polszczyźnie znaczyć tyle co „zajadły”, „agresywny” lub „irracjonalny” – to określenia cech sugerujące bezsensowny spór dwóch uzbrojonych po zęby mocarstw w powojennym świecie.

„Wojna światów – intelektualna historia zimnej wojny” pióra Piotra Skórzyńskiego przypomina, że w konflikcie ZSRR z wolnym światem z lat 1946 – 1989 totalitarna dyktatura walczyła z obrońcami wolności.

I że – równolegle do wyścigu zbrojeń czy konfliktów w krajach Trzeciego Świata – był to konflikt idei i wartości. Piotr Skórzyński opisuje kolejne starcia Zachodu i Sowietów z przenikliwością i wiarą w wartości naszej cywilizacji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej