Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Alfabet roku Mazurka & Zalewskiego

A

Sowa – kapitan oczywiście. Ale nie ten z serialu na tropie, tylko ten z boeinga, który wylądował bez podwozia. Tak kapitana Wronę nazwała wicemarszałek Sejmu od Palikota, Wanda Nowicka. Sądzimy, że przemysł aborcyjny nie musiał się zbytnio wykosztować, biorąc ją na listę płac.

Ślązacy – zakamuflowani Niemcy według barwnej definicji Jarosława Kaczyńskiego. Stanowczo odrzucamy taką retorykę. Niemcy nie są aż takimi potworami, żeby ich skazywać na Kutza.

Ślub – Zbigniewa Ziobry z Patrycją Kotecką.  Być może najbardziej  tajny ślub w historii. Nie wiedział o nim nawet Jarosław  Kaczyński, który miał dla Zbigniewa wiele ojcowskich uczuć i poczuł się bardzo dotknięty tą tajemnicą.  Nadal trwają spory historyków, kiedy ów związek został  zawarty. Niewykluczone,  że ustaną one dopiero wtedy, gdy zostanie zbadany  dyktafon, na który Zbigniew Ziobro nagrywa całe swoje  życie.

Ziobryzm – jedno z wielu wynaturzeń słusznej linii Jarosława Kaczyńskiego.  Inne to jurkizm, dornizm, migalskizm, bielanizm-kamińskizm oraz (najniebezpieczniejsze ze wszystkich) ziobryzm-schetynizm.

Złoty – nie, nie pistolet ani nie jednostka monetarna spadająca na pysk.  Złoty Telefon. A Człowiekiem  ze Złotym Telefonem jest Zbigniew Girzyński, któremu sam Bond nie podskoczy. Stylizujący się na Scaramangę poseł PiS prezentuje nawet publicznie zdjęcia z gołą klatą, ale nie widać na nich, czy ma trzy sutki.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej