Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Levity, Afternoon Delights, Lado ABC

Barbarzyńca w improwizacji

Levity, Afternoon Delights, Lado ABC

Debiutowali jako zachłyśnięci klasyką jazzmani – sprawni, lecz przewidywalni. Kiedy jednak na kolejnej płycie zdekonstruowali preludia Chopina, stało się jasne, że ten skład będzie zaskakiwać.

I zaskakuje. „Afternoon Delights” to mocna dawka improwizacji, trochę osadzonych w klasyce, ale tak naprawdę lewitujących między minimalizmem a kakofonią noise rocka. Jerzy Rogiewicz, Piotr Domagalski i Jacek Kita po prostu bawią się konwencją. Bywają niemal barbarzyńskimi punkowcami, by po chwili przeistoczyć się w finezyjnych jazzmanów. Tu nie ma gatunków – wszystko jest dźwiękiem. Trudna,  ale w jakiś zadziorny sposób intrygująca płyta.

wl

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?