Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Felieton specjalny. Bez Zbigniewa Hołdysa

Igor Zalewski

Najbardziej koszmarnym momentem roku jest sylwester. Jejku, jak ja go nienawidzę!

Odkąd stałem się dorosły, nigdy nie miałem udanego sylwestra. No, może z wyjątkiem jednego, kiedy się rozchorowałem, miałem gigantyczną gorączkę, omamy i zerowy kontakt z rzeczywistością. Omamy były całkiem fajne, a kiedy się obudziłem, byłem już zdrowy i w nowym roku. Najfajniejszym sylwestrem był jego brak.

Rzecz jasna, najgorszy jest ogólnoświatowy przymus zabawy. Narzuca gorączkową organizację imprezy żegnającej stary rok. Wszyscy pytają: „A co robicie w sylwestra?”. Jeśli mówisz, że nic, patrzą na ciebie ze współczuciem, jakbyś stracił umiejętność trawienia mleka (co się zresztą w moim wieku zdarza). I w końcu człowiek ulega tej presji. Rozgląda się za miejscem, towarzystwem, snuje plany. To upokarzające: nie chcesz, ale to robisz. Żenada.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej