Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Z euroentuzjastami?

Tomasz Ozdowy

Tylko „więcej Europy w Europie” może nas uratować. Czy na pewno? Badanie zawartości Europy w Europie przypomina mi sprawdzanie zawartości cukru w cukrze, którym to problemem zajmował się przed laty Mieczysław Czechowicz w niezapomnianej komedii Stanisława Barei „Poszukiwany, poszukiwana”. Kto jednak nie pamięta, przypomnę – badanie cukru było przykrywką dla nielegalnego pędzenia bimbru. Co próbuje przykryć euroentuzjazmem premier?

Przede wszystkim całkowite zaniechanie hucznie zapowiadanych programów taniego i sprawnego państwa. Premier niby-liberał zawiódł też nadzieje przedsiębiorców na wprowadzenie takich zmian w przepisach, które naprawdę uwolnią działalność gospodarczą od administracyjnych barier. A to przecież biznesowa aktywność Polaków pozwoliła nam przejść (na razie!) przez kryzys w miarę suchą stopą. Tak więc zamiast szukać oszczędności i pomagać przedsiębiorcom, premier podwyższa podatki i koszty pracy. A przecież w dobie kryzysu trzeba dbać przede wszystkim o własny rynek, a nie liczyć na jakieś europejskie miraże.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?