Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Z portalem Polska.pl?

Piotr Zychowicz

Niestety nic. Choć o sprawie pisaliśmy dwa tygodnie temu – a od wydzierżawienia przez Agorę strategicznej polskiej domeny internetowej minął miesiąc – portal nadal nie działa.

Po wpisaniu do przeglądarki „polska.pl” wyświetla się szczątkowa strona o topornej grafice. Po kliknięciu w znajdujące się na niej linki internauta zostaje zaś automatycznie przekierowany na stronę Gazeta.pl.

Nadal na serwer nie wróciły unikatowe dokumenty z czasów króla Władysława Jagiełły, które na Polska.pl umieściło Archiwum Główne Akt Dawnych. Co więcej, okazuje się, że o pozyskanie adresów Polska.pl i Poland.pl przez pół roku bezskutecznie zabiegało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort wychodził z założenia, że – podobnie jak ma to miejsce w całym cywilizowanym świecie – domeny o takich adresach powinny być kontrolowane przez rząd i służyć promocji państwa.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu