Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Usunąć Sejm z krzyża

Wiktor Świetlik

Palikot to przesympatyczny i mądry chłopak – stwierdziła w TVN marszałek Ewa Kopacz. A ponieważ każdy sądzi podług siebie, trudno jej nie wierzyć. Mądry chłopak rozniecił spór o najważniejszą dziś sprawę w Polsce, czyli krzyż w Sejmie, a mądra pani marszałek zajmuje się ostatnio głównie lekturą ekspertyz w tej sprawie. Wszystko to zmusza do zastanowienia się, czy nie lepiej by było w ogóle Sejm usunąć, a krzyż zostawić.

W sumie to haniebne, że prezydentowi jego kancelaria musiała kupić nową strzelbę, a nie podarował mu jej lud w podzięce za wytężoną pracę. Strzelba cieszynka, specjalny model przeznaczony do polowań na ptactwo siedzące, wykonana jest – jak pisał „Super Express” – z kilku stopów metalu, drzewa gruszy, ozdobiona masą perłową i elementami srebra. Oczywiście od razu pojawiły się zarzuty, że prezydent powraca do niepopularnego zwyczaju strzelania do zwierząt. Tymczasem może chodzić o coś zupełnie innego. Cieszynka mogła być na przykład prezentem dla chińskich partnerów, których prezydent odwiedził, i posłużyć do celowania do rozmaitych żywych celów na pograniczu z Nepalem.

Senator PiS Beata Gosiewska skrytykowała nadmierną – jej zdaniem – skłonność w PiS do wyrzucania kolejnych nie dość pewnych osób. Ale może jest w tym metoda wielkiego stratega? Kiedy już ich wszystkich, wszyściutkich wyrzuci, to na koniec przyjmie ich z powrotem na nowych, bardziej surowych zasadach. Sami się będą o to prosić.

W ramach współpracy między Ruchem Palikota i SLD – obie partie 1 maja zorganizują wspólny wiec poparcia dla ludzi pracy. Pomysł świetny, bo któż wie więcej o problemach ludzi pracy niż nasza lewica? Na wiecu Palikot może wygłosić pogadankę dla ludu, jak wybrać dobry krawat w Mediolanie, Ryszard Kalisz pozwoli robotniczym dzieciom dotknąć swojego jaguara, a Aleksander Kwaśniewski zlicytuje na rzecz biednych pasek od jednego ze swoich zegarków. Tylko nie wiadomo, czy Leszek Miller do maja nie będzie już w Platformie.

Następny rok będzie trudniejszy, ale w Polsce ciągle da się żyć – pocieszył Polaków premier. Super! W Bangladeszu też się da żyć, szczególnie wysokim urzędnikom państwowym. Życzę państwu, by ten nadchodzący rok był dla was po prostu szczęśliwy – bez względu na idące w przeciwnym kierunku starania polityków wszystkich partii.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy