Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Koszmarna rodzinka supermena Cruise’a

Piotr Zaremba

Czas świąteczny to okazja do pogapienia się w telewizyjny ekran. I znane już filmy czasem zaskakują. Na przykład „Wojna światów”

Do kina idę z przekonaniem, że spotka mnie coś niezwykłego. Choć filmy o „obcych” rzadko zaskakują, połączenie Stevena Spielberga i Herberta George’a Wellsa dawało nadzieję.

W „Wojnie światów” urzekła mnie jedna scena: kiedy ludzie z plebejskiej dzielnicy gromadzą się wokół pęknięcia w ziemi, a potem dowiadują się, że spod asfaltu wydostaje się straszne nieszczęście. Ona oddawała jakąś dziwną kruchość ludzkości. Ale potem kataklizm był już standardowy, choć efekty nieprzeciętne.

Co mnie zaciekawiło teraz w telewizji? Po pierwsze sytuacja bohatera granego przez starzejącego się Toma Cruise’a. Nie pierwszy to ani ostatni film, którego główna postać to ojciec walczący o akceptację dzieci z rozbitego małżeństwa. Które zwykle wolą tego drugiego, bo bardziej tolerancyjny, a jeśli ma wyższą pozycję społeczną, wygrywa na starcie. To było, będzie, a jednak Cruise w roli z lekka pogardzanego starego robił wrażenie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej