Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Platforma III RP

Bronisław Wildstein

PO wybiera lewicowe opcje i nasiąka dominującymi  w tych środowiskach przekonaniami

Stwierdzenie, że rządząca dziś w Polsce partia nie posiada żadnej ideowej tożsamości, stało się truizmem. Jej zwolennicy uznają to za atut i zaletę. Twierdzą, że wyraża się w tym pragmatyzm i nowoczesność PO, które powodują odejście od jakiejkolwiek ideologii i nastawienie na oczekiwania obywateli.

Przeciwnicy uznają ją za partię władzy, która nie posiada tożsamości, a działania podejmuje wyłącznie, aby przypodobać się aktualnym nastrojom, co wcale nie znaczy realizować dobro wspólne.

Czy rzeczywiście jednak można sprowadzić politykę do PR-owych sztuczek, w jakich wydaje się celować partia Tuska? Oznaczałoby to, że rządzenie to sztuka mamienia wyborców, do której to roli zredukowani zostaliby obywatele. Pozbawiałoby to demokrację jakiegokolwiek uzasadnienia, gdyż trudno przyjąć, że jest nim przewaga najsprytniejszych i najbardziej bezwzględnych oszustów. Takie wyobrażenia odbierałoby również sens polityce sprowadzonej do nagiej i pozbawionej reguł walki o władzę.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy