Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jego wysokość gej

Piotr Gociek

Show-biznes płynnie przeszedł od zauważania  homoseksualizmu do jego wychwalania

Nic nie zapowiadało katastrofy. Widownia ciepło przyjęła sympatyczną komedię „Tower Heist” (w Polsce wyświetlaną pod tytułem „Zemsta cieciów”), a spotkanie z publicznością po specjalnym pokazie w Los Angeles przebiegało bez kłopotów. Dopóki nie padło pytanie o to, jak wyglądały próby gwiazdorskiej obsady. „Próby? Co to są próby?” – zaśmiał się reżyser Brett Ratner. „Próby są dla ciot” („Rehearsal is for fags”). Sala wybuchła śmiechem, ale były to tylko miłe złego początki.

Kilka dni później, 8 listopada 2011 r., najważniejszą wiadomością wszystkich serwisów poświęconych show-biznesowi była oficjalna rezygnacja Ratnera z funkcji producenta najbliższej ceremonii wręczania Oscarów (odbędzie się 26 lutego 2012 r.). Reżyser nie tylko przeprosił, ale dokonał daleko idącej samokrytyki. W otwartym liście napisał, że „miłość w sercu niewiele znaczy, jeśli to, co płynie z ust, jest wstrętne i bigoteryjne”. Wyznał też, że w rozmowach z organizacją Gay and Lesbian Alliance Against Defamation (Gejowska i Lesbijska Liga przeciw Zniesławieniu) ustalił, iż będzie ciężko pracował, by odpokutować swoje grzechy.

To właśnie GLAAD rozpętała burzę po wystąpieniu Ratnera, bo na klipie z feralnej konferencji zamieszczonym w Internecie wyraźnie słychać, że jego słowa przyjęto po prostu jako żart i nikt nie czuł się obrażony. Rezygnacja Ratnera nie zamknęła sprawy, bo po nim z prowadzenia oscarowej gali wycofał się popularny aktor Eddie Murphy. Ostatecznie poprowadzi ją Billy Crystal.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy