Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jon McGregor, Nawet psy, Czytelnik

W angielskim rynsztoku

Gdyby McGregor zaczął pisać wcześniej, mógłby zajmować dziś pozycję Irvina Welscha. Tak jak on pisze o społecznych dołach brytyjskich miast, nie boi się brutalności opisu, a jego bohaterowie wdychają narkotyki równie często jak powietrze.

„Nawet psy” to kolejny literacki obraz narkomanii ze wszystkim, co się z nią wiąże – przypadkowymi ciążami, przestępczością, codziennym życiem na pograniczu śmierci. Obraz to koszmarny, ale autor jest powściągliwy w ferowaniu prostych wyroków.

W narkotyki zazwyczaj wpada się z młodzieńczej głupoty, ale bywają też inne przyczyny. To spostrzeżenie sprawia, że „Nawet psy” oprócz tego, że są niezłą, żywo i plastycznie napisaną powieścią, mają w sobie też coś z niegłupiego studium społecznego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej