Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Próbował budzić umysły

Marzena Nykiel

Zmarł znakomity publicysta Jacek Kwieciński. Do końca starał się, by  Polacy dostrzegli, jak ważna jest wolność

W Internecie pojawiły się tysiące wpisów jego wieloletnich czytelników, wyrażające głęboki żal i podziw. Był dla nich autorytetem, życiowym przewodnikiem, punktem odniesienia. Wspominający go znajomi i współpracownicy mówią jednogłośnie: wierny i bezkompromisowy.

Jacek Kwieciński (1942-2012), publicysta „Gazety Polskiej”, którą współtworzył od chwili powstania, słynął z erudycji i niezależności.

– Cenił wolność, którą uznawał za jeden z najważniejszych elementów swojego świata wartości. Całkowicie niesterowalny, zawsze mówił i pisał to, co myślał – wspomina Tomasz Sakiewicz, naczelny „GP”. Był człowiekiem niezwykle konsekwentnym i stałym w poglądach. Nie brakowało mu przenikliwości i intelektualnej uczciwości, w imię której nie wahał się krytykować każdego, kto na to zasłużył. Doskonale operował przy tym ironią i po mistrzowsku konstatował rzeczywistość. Dzięki wyśmienitej pamięci i szerokiemu horyzontowi zainteresowań jego felietony były dla czytelnika wyborną ucztą. Wielu z nich cotygodniową lekturę „GP” zaczynało od jego „Odcinków”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy