Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Jeszcze jedna młodość Beatlesa

Adam Ciesielski

Paul McCartney w tym roku skończy 70 lat. Wiek nie przeszkodził mu w nagraniu znakomitej płyty

The Beatles nigdy w Polsce nie byli.  Zeszłoroczny koncert Ringo Starra w Sali Kongresowej ożywił nadzieje, że może zobaczymy też drugiego z żyjących Beatlesów – Paula McCartneya. Pogłoski o jego ewentualnej tegorocznej wizycie  przycichły. Szkoda, bo legendarny muzyk, główna – obok Johna Lennona – siła napędowa Wielkiej Czwórki, jest wciąż w formie. Właśnie wydał nową płytę. Trudno uwierzyć, że w czerwcu skończy 70 lat.

Twórca takich hitów The Beatles jak „Love Me Do" , „Yesterday" czy „Hey Jude" w karierze solowej na początku nie miał łatwo. Pierwsza jego płyta solowa „McCartney" wyszła w tym samym 1970 r., co ostatni album jego zespołu  – „Let It Be", i rozczarowała fanów. Potem szło już lepiej, zwłaszcza że Paul stworzył wartościowy zespół Wings czy nagrywał w duetach ze Steviem Wonderem (pamiętne „Ebony and Ivory"), Michaelem Jacksonem, Elvisem Costello. Dziesiątki szlagierowych piosenek często nie osiągały jednak należytego powodzenia tylko dlatego, że uparcie porównywano je z przebojami Beatlesów. Ten kompleks nie przeszkadza kawalerowi Orderu Imperium Brytyjskiego gromadzić tłumów na koncertach i zarabiać milion dolarów na tydzień.

Aktywności artystycznej specjalnie nie osłabiają głośne zmiany w życiu osobistym muzyka. W 1969 r. ożenił się on z amerykańską fotografką Lindą Eastman. Z tego małżeństwa Paul ma czwórkę dzieci. Piąte dziecko ma z eksmodelką Heather Mills, z która ożenił się w 2002 r., cztery lata po śmierci Lindy. Dopingowany przez młodszą o 26 lat żonę gwiazdor poddał się operacji usuwania zmarszczek, zlikwidował siwiznę. Pożycie tych dwojga błyskawicznie zmieniło się bowiem w koszmar publicznego prania brudów, zakończony w 2008 r. kosztownym dla Paula rozwodem.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez