Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Aktorska chemia na ekranie

Agnieszka Głowacka

Pogawędka z Joanną Kulig

Udało się pani uwieść Juliette Binoche?

O to trzeba by ją zapytać. Jak na pożegnalnej kolacji, po zdjęciach, zaśpiewałam po góralsku, płakała ze wzruszenia. Ale poważnie. Cudownie nam się grało razem, rozumiałyśmy się bez słów, był między nami rodzaj chemii aktorskiej. Myślę, że to widać na ekranie.

Czy film Małgorzaty Szumowskiej, który otworzył sekcję Panorama festiwalu w Berlinie i 17 lutego wchodzi do polskich kin, jest chłodną rejestracją tytułowego sponsoringu? A może to głos w dyskusji lub prowokacja?

Chłodny nie jest – ma kilka scen naprawdę mocnych emocjonalnie. I raczej nie jest też głosem w dyskusji, Małgośka nie ocenia swoich bohaterek. Być może jest to jakaś prowokacja, ale chyba takie są jej filmy. Jak chociażby „33 sceny z życia" – mój ulubiony – porusza trudny temat radzenia sobie ze śmiercią bliskich, ale w jaki piękny, wzruszający sposób. Podobnie jest ze „Sponsoringiem", to przede wszystkim świetnie opowiedziana historia, choć temat niełatwy, bo prostytucja wśród studentek jest tabu nie tylko we Francji.

Czy pani bohaterka musi tak zarabiać na wykształcenie?

Nie musi, ona chce należeć do Tres Classe. Chce nosić drogie ubrania, mieszkać w dobrej dzielnicy, chce jak najszybciej wieść życie takie jak dziennikarka (grana przez Binoche – przyp. red.), która robi z nią wywiad. Sponsoring to dla niej nie prostytucja, tylko sposób na życie. Poza tym lubi to, co robi, lubi seks. Żałuje, że nie może wpisać sobie tego do CV. Zrozumienie właśnie takiego podejścia tych dziewczyn było kluczowym momentem w pracy nad rolą i pomogło mi zagrać wszystkie trudne sceny.

Prawa do pokazywania filmu zakupiło ponad 30 krajów. Od Australii po Hongkong. Jak pani skomentuje tak duże zainteresowanie?

No cóż, to chyba jest po prostu bardzo dobry film. Ciekawa historia opowiedziana uniwersalnym filmowym językiem. Cieszę się, że miałam w tym swój udział.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej