Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Histeria szamana

Marcin Flint

Gonjasufi na płycie „MU.ZZ.LE” pokazuje, jak w krótkim czasie, z twórcy intrygującego stać się irytującym odtwórcą

Nie od dziś wiadomo, że w żywot artysty zwykle wpisana jest pewna ekstrawagancja. Gonjasufiego trudno jednak przebić. Proszę wyobrazić sobie postawnego brodacza, który szamańskim spojrzeniem omiata włości na pustyni w Nevadzie. Wcześniej utrzymywał się dzięki lekcjom jogi, ale nagrana dla brytyjskiego, wsławionego awangardową elektroniką wydawnictwa Warp płyta „A Sufi and a Killer" uczyniła z niego alternatywną gwiazdę.

Od tamtego czasu nie minęły jeszcze dwa lata, a już zdążył się wyzbyć tego, co w jego twórczości było najlepsze – zmyślnego czerpania z hip-hopu, funkowych ciągotek, orientalnych przypraw i szaleństw utrzymanych mimo wszystko w piosenkowych ryzach. A że nie zrezygnował bynajmniej z ostentacyjnie brudnego, cokolwiek nieprzyjemnego brzmienia garażowych nagrań, do tego zaś uczynił wokal jeszcze bardziej neurotycznym, zbolałym i jękliwym, słucha się go właściwie bez cienia satysfakcji.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO