Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Wyrazy szacunku dla zegarków i wiecznych piór

Igor Zalewski

Niepotrzebne i niepraktyczne przedmioty nie tylko trzymają się nieźle, ale cały czas są w natarciu

Są rzeczy – co prawda nieliczne – które wydają się nie dawać upływającemu czasowi. I trwają w niezmienionej formie, mimo że wszystko dokoła nowocześnieje. To miłe i stałe punkty odniesienia w rzeczywistości, która zmienia się szybko, jak wzorki na tipsach Dody. Te nieliczne wyspy są jak królowa Wiktoria, która panowała, gdy ludzie rodzili się i umierali. A jednak są tacy, którzy chcieliby tę Wiktorię wsadzić na segwaye.

Weźmy na przykład takie zegarki. Na zdrowy rozum są kompletnie niepotrzebne. Czas możemy odczytać z ekranu komputera i telefonu komórkowego. Czasomierze są wszędzie – w kuchenkach mikrofalowych, lodówkach, wieżach stereo, iPodach, termometrach, empetrójkach i jednorazowych chusteczkach do nosa (to od przyszłego roku). Wydawałoby się zatem, że tradycyjne obręcze z sekundnikiem na rękę tracą rację bytu. A jest zupełnie przeciwne. Niepotrzebne i niepraktyczne przedmioty nie tylko trzymają się nieźle, ale cały czas są w natarciu. Szwajcarzy sprzedają coraz więcej tych absurdalnych urządzeń, choć są one drogie nawet wtedy, gdy frank nie szczytuje.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy