Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Wyrazy szacunku dla zegarków i wiecznych piór

Igor Zalewski

Niepotrzebne i niepraktyczne przedmioty nie tylko trzymają się nieźle, ale cały czas są w natarciu

Są rzeczy – co prawda nieliczne – które wydają się nie dawać upływającemu czasowi. I trwają w niezmienionej formie, mimo że wszystko dokoła nowocześnieje. To miłe i stałe punkty odniesienia w rzeczywistości, która zmienia się szybko, jak wzorki na tipsach Dody. Te nieliczne wyspy są jak królowa Wiktoria, która panowała, gdy ludzie rodzili się i umierali. A jednak są tacy, którzy chcieliby tę Wiktorię wsadzić na segwaye.

Weźmy na przykład takie zegarki. Na zdrowy rozum są kompletnie niepotrzebne. Czas możemy odczytać z ekranu komputera i telefonu komórkowego. Czasomierze są wszędzie – w kuchenkach mikrofalowych, lodówkach, wieżach stereo, iPodach, termometrach, empetrójkach i jednorazowych chusteczkach do nosa (to od przyszłego roku). Wydawałoby się zatem, że tradycyjne obręcze z sekundnikiem na rękę tracą rację bytu. A jest zupełnie przeciwne. Niepotrzebne i niepraktyczne przedmioty nie tylko trzymają się nieźle, ale cały czas są w natarciu. Szwajcarzy sprzedają coraz więcej tych absurdalnych urządzeń, choć są one drogie nawet wtedy, gdy frank nie szczytuje.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE