Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z jakością rządzenia?

Tomasz Ozdowy

Jaką siłę rażenia mają ACTA? Olbrzymią. Przekonał się o tym rząd Donalda Tuska, ale najbardziej najlepszy saper tego rządu.

ACTA trzasnęły go tak, że już się biedak chyba nie podniesie. W każdym bądź razie budowany od lat wizerunek jednego z najbardziej propaństwowych urzędników, który chwalony był nawet przez nieskorą do takich gestów opozycję, rozsypał się w kilka dni. O kim mowa – o Michale Bonim. Kompetentny, elokwentny, świetny negocjator z troską pochylający się nad wszelkimi problemami.

W poprzedniej kadencji rządu Tuska pojawiał się zawsze tam, gdzie zaczynało iskrzyć.

I zazwyczaj potrafił rozładować emocje. Co się więc stało, że nagle zatracił te wszystkie umiejętności? Wyrwany ze swojego Ministerstwa Cyfryzacji i wpuszczony niespodziewanie w ACTA okazał się zupełnie nieprzygotowany. Jego przekłamania i niemożliwe do realizacji obietnice rozsiane są dziś na setkach stron globalnej sieci. I na nic się zdadzą przeprosiny, oddanie się do dyspozycji premiera, zapewnienia o szerokich konsultacjach, a nawet o możliwym referendum w tej sprawie. Internet i internauci nie zapominają.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy