Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Przelot turystyczny

W tym roku w Helsinkach odbędzie się World Design Capital. Impreza ma dowieść, jak nowe trendy we wzornictwie mogą wpływać na planowanie miast.

Wydarzenia festiwalu zaplanowane są na cały rok. W zeszłym tygodniu otwarto wystawę „Designworld”, na której możemy obejrzeć m.in. fotel przypominający kobrę czy rower, który od razu pełni funkcję wózka dla dzieci. Ta historia ciągnie się już od kilkunastu lat, ale wydaje się, że wreszcie będzie miała szczęśliwy finał: kilku kongresmanów USA złożyło projekt ustawy, w skutek której Polacy wreszcie mogliby wjeżdżać do Stanów bez wiz.

Być może uda się go przyjąć jeszcze przed wakacjami. Ci, których dotychczas przed odwiedzeniem Ameryki odstraszała żmudna procedura konsularna, mogą się już rozglądać za biletami. W Krakowie do punktów obowiązkowych na trasie wycieczki dołączyło niedawno otwarte Muzeum Armii Krajowej. Czasową ekspozycją jest tam wystawa poświęcona alianckim lotnikom, którzy AK-owcom dostarczali m.in. paczki żywnościowe. Podczas wernisażu wystawy jedną z nich otwarto po prawie 70 latach.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej