Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Skopać Sherlocka Holmesa

Ryszard Makowski

Detektyw bez Licencji nie ośmieszył policji. Ośmieszył całe to nasze niby-państwo

Detektyw bez Licencji (dalej DBL) rozwiązał sprawę zaginięcia dziecka w Sosnowcu. Sprawa ta bulwersowała obywateli. Co więcej, angażowała wielu porządnych ludzi do pomocy w poszukiwaniach. Obiecano nagrody. I co? I nic. Przyszedł DBL i wszystko popsuł. Teraz nie jest ważne, jak się potoczy śledztwo dotyczące śmierci dziecka. Teraz cały aparat ścigania skoncentrował się na DBL. Nie można mu darować, że to on odkrył prawdę, a nie nasz Scotland Yard.

Już policja szykuje skargi, już prokuratura preparuje akty oskarżenia, już sąd się rozgrzewa... Oj, będzie się działo. Przecież nasze państwo w ściganiu przestępców ma rewelacyjne wyniki. Coraz to skażą jakiegoś dziennikarza albo poetę, bo chlapnął słownie lub pisemnie taką obrazę majestatu, że trudno o litość.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej