Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Władza lukrem kryta

Wiktor Świetlik

Za co Tomasz Lis został zwolniony z „Wprost"? Był zbyt skromny jak na redaktora naczelnego. Człowiekiem Roku „Wprost" zrobił Donalda Tuska, a nie siebie.

Ruch Palikota nie tylko chce zmienić Polskę, ale i świat. Robert Biedroń chce dyskutować z Lechem Wałęsą na temat sytuacji w Syrii. Debata bez dwóch zdań będzie skuteczna. Okrutny prezydent Asad słysząc tak dwóch mocnych merytorycznie facetów, najpierw lekko się uśmiechnie, potem zarechocze, a na koniec pęknie ze śmiechu i Syria będzie wolna.

Z kolei Radosław Sikorski skrytykował Rosję i Chiny za to, że te zablokowały rezolucję ONZ potępiającą zbrodnie syryjskiego reżimu. – Będą mieć na sumieniu ofiary w Syrii – surowo stwierdził nasz minister. Niewątpliwie zarówno chińskie Biuro Polityczne, jak i Putin z Miedwiediewem nie zmrużą oka po tych słowach. To trochę tak, jakby zarzucić seryjnemu mordercy, że nie zawiadomił policji, kiedy był świadkiem napadu na ulicy.

Nieobecnych – nawet takich, którzy będąc obecni, byli jak nieobecni – zauważa się po pewnym czasie. Tak jest w Sejmie ze specyficznym posłem Janem Rzymełką z PO, znanym z tego, że zamiast krawata nosił kamień, interesuje się kamieniami i taką też ma ksywę. Poseł „Kamień" nie dostał się w wyborach do Sejmu i na tym jego niepowodzenia się nie skończyły. Koledzy próbowali go zrobić głównym geologiem kraju, ale stanowisko to dano w końcu Piotrowi Woźniakowi kojarzonemu z PiS. Tak więc „Kamień" Rzymełka jest wciąż do wzięcia, a uwzględniając, że ani nie był fryzjerem Joanny Muchy, ani nie grał z premierem w piłkę (kamienie się do tego nie nadają), może być ciężko.

Chwalić, podobnie jak pić, to trzeba umić. Tak jak zeszłotygodniowa „Polityka", która zamieściła artykuł o europosłach i zilustrowała tłumaczącym wszystko fotomontażem. Jak głosił podpis, ukazywał on „naszych z różnych półek". Po prawej więc było trzech polityków dziś lub wcześniej kojarzonych z PiS podpisanych jako: „Oko i ucho prezesa" oraz „Frakcja popisowa". Z lewej, przed nimi, było dwoje polityków z list PO z podpisem „I liga europejska". Cały obrazek stanowi bez dwóch zdań prawdziwą I ligę lizusostwa.

Jesteśmy wyżej niż reprezentacja Polski w FIFA – stwierdził z dumą Donald Tusk. Dodajmy, że jesteśmy też wyżej niż stopa bezrobocia, rosnące podatki, niezbudowane kilometry autostrad, polityka wschodnia, a także nasza reprezentacja w sumo i footballu amerykańskim. A wszystko dlatego, że – jak tradycyjnie już zauważył z dumą premier – liczą się z nami w Europie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe