Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Brzoza, o ktora mial uderzyc skrzydlem prezydencki samolot

Ideologia jak pancerna brzoza

Maria Szonert-Binienda

Środowiska, które programowo forsują oficjalną wersję wydarzeń smoleńskich, pozostają nieugięte w walce o obronę stanowiska komisji MAK i Millera

W świetle badań prowadzonych między sierpniem 2011 a lutym 2012 r. wiarygodność oficjalnych raportów komisji MAK i Millera w sprawie katastrofy smoleńskiej została skutecznie podważona.

Środowiska promujące wersję błędu pilota są całkowicie odporne na wszystkie oczywiste dowody, które podważają i unieważniają założenia leżące u podstaw oficjalnych raportów. Tę odporność na zdrowy rozsądek dobrze ilustruje reakcja na raport Krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im prof. Sehna. Również reakcje na ustalenia prof. Biniendy doskonale ilustrują fenomen nieracjonalnych zachowań i desperackich działań podejmowanych w obronie oficjalnej wersji wydarzeń. Aby zdać sobie sprawę ze skali absurdu tego zjawiska, warto przeanalizować fenomen fanatycznej obrony hipotezy urwania skrzydła przez brzozę.

Pierwsza wzmianka na temat roli brzozy w katastrofie smoleńskiej pojawia się już na wstępie raportu MAK:

„Po ~245 m od punktu pierwszego zderzenia i bocznym odchyleniu ~60 m w lewo od przedłużonej osi WPP nastąpiło zderzenie samolotu z brzozą o średnicy pnia 30–40 cm, co doprowadziło do zniszczenia lewej części skrzydła i gwałtownego przechylania w lewo. Następnie, w odwróconym położeniu, samolot zderzył się ziemią i uległ całkowitemu zniszczeniu"(1).

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy