Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Co dalej z reformą emerytalną?

Piotr Zaremba

Nie mam pretensji do rządu, że, choćby po latach zbijania bąków, szuka oszczędności. Nie tylko doraźnych, ale i na odległe czasy.

Państwo opiekuńcze się wali, zmienia się demografia Europy. Sytuacja, gdy tłumy emerytów będą obciążały malejące grono pracujących, to patologia.

Opozycja ogranicza się do oprotestowywania wszelkich cięć wydatków i podwyżek podatków. Ma rację, wytykając rządowi nieskłonność do oszczędności na samym sobie. Ale nie odpowiada na pytanie: za co utrzymać dotychczasowy poziom świadczeń.

Tylko że to nie oznacza pochwały taktyki rządu w sprawie reformy emerytalnej.  Ona jest w tej postaci  najbardziej kontrowersyjna z zapowiadanych: nawet 63-letnia pracująca kobieta to wizja odpychająca, przy tak niskim poziomie ochrony zdrowia i takich warunkach życia.

Wobec tego nawet dla zasady rząd winien szukać z kimś kompromisu. Choćby z propozycjami PSL czy SLD.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez