Najnowsza interwencja Uważam Rze

Iron Maiden nie taki zły

Jako fan klasycznego rocka oraz stały czytelnik „Uważam Rze" chciałem wyrazić swoje zdziwienie po przeczytaniu tego, co Piotr Semka napisał o wybitnym zespole Iron Maiden. (...)

Po wydaniu singla „Sanctuary", na którym widzimy nieżywą panią premier, muzycy zespołu spotkali się z nią osobiście, m.in. w celu wyjaśnienia sprawy (wspólne zdjęcie można zobaczyć chociażby na wkładce do reedycji ich pierwszego albumu). Margaret zapewniała, iż absolutnie się nie gniewa.

Abstrahując od tej sprawy, zarzucanie „lewicowości" grupie, która w swoich tekstach opiewa waleczność lotników RAF („Aces High"), nawiązuje do klasyków brytyjskiej literatury pięknej („Rime Of The Ancient Mariner"), wyraża wiarę we wszechmoc oraz sprawiedliwość Boga („Hallowed Be Thy Name" oraz „No Prayer For The Dying"), wskazuje na niebezpieczeństwo płynące z braku szacunku dla dzieł Stwórcy („New Frontier") czy piętnuje zło prostytucji („22 Acacia Avenue"), jest zwyczajnie śmieszne.

Przy okazji chciałbym podziękować Adamowi Ciesielskiemu za tekst na temat Paula McCartneya.

Pozdrawiam, Jan Mełech

Kontekst ważny i za uzupełnienia dziękujemy, ale okładka płyty, jak widać, zapadła w pamięć i wtedy była tak, a nie inaczej odbierana.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu